Dorota Maślankowska

Dorota Maślankowska Zajmuje się terapią twarzy, głowy i rąk. Masażem refleksologicznym wspomagającym mechanizmy regulacji i regeneracji, a w efekcie samouzdrowieniem organizmu; wspierającym układ immunologiczny i mechanizmy samoobrony pomagające w terapii wielu schorzeń.

Terapeuta odnajduje na twarzy obszary i punkty, które poprzez centralny układ nerwowy i tzw. kanały energetyczne korespondują z narządami naszego ciała. Jeśli są zaburzone – dają sygnały na twarzy w postaci tzw. złogów podskórnych, zmian zabarwienia, struktury skóry czy choćby jej przedwczesnego wiotczenia i zmarszczek. Wskazują na obszary ciała, które w przyszłości mogą być zagrożone. Dzięki temu pacjenci zyskują czas na zapobieganie rozwojowi zaburzeń i zadbanie o swoją dobrą kondycję psychofizyczną. Zabieg jest swoistym rytuałem: przyjemny, uwalnia od napięć i negatywnych emocji, głęboko relaksuje, wprowadza pacjenta w błogostan.

Specjalne techniki wspomagają pamięć, koncentrację są pomocne w pracy z dziećmi z zaburzeniami zachowania, cierpiącymi na ADHD.

Zabiegi akupresury twarzy przynoszą również doskonale efekty kosmetyczne.

Efekty terapeutyczne porównuje się do bezoperacyjnego liftingu. Na bazie terapii akupresurowej stworzono zabieg kosmetyczny cosmofacial. Twarz po serii zabiegów jest wyraźnie odmłodzona, cera rozjaśniona bez opuchlizn i „worków”. Wygładzają się istniejące już zmarszczki i opóźnia proces powstawania nowych. Poprawia się napięcie skóry i mięśni twarzy, przepływ krwi i limfyZabieg może być pomocny w przygotowaniu twarzy do zabiegów kosmetycznych, dermatologicznych i chirurgicznych.