Co nas czeka w niezwykłym roku pełnym światła i energii?
Przed nami bardzo ciekawy czas, astrologiczny rok Słońca (występuje co 7 lat) i numerologiczna 1 (co 9 lat) wynikająca z sumowania cyfr roku 2017 ( 2 + 1+ 7 ) – czyli bardzo silnie podkreślony żywioł ognia. Połączenie tych dwóch emanacji jest już bardzo rzadkie i zastanawiające, ale to nie wszystko jeśli chodzi o żywioł ognia.
Słońce jako najważniejszy obiekt w naszym układzie planetarnym pełni rolę nadrzędną, daje światło, życie i energię, bez której nie moglibyśmy żyć.
Jeśli przyjmiemy, że będziemy mieli do czynienia z pierwszymi cyframi roku 20 dokładnie 100 lat, to musimy zrozumieć o co chodzi, początek roku 19 oznaczał czasy ja i świat, czasy 20 – to ja razem ze światem ). 17 to liczba światła i kosmicznej mocy. Czyli musimy się nauczyć być razem, tolerancji dla odmiennych postaw, nie naginania do własnych oczekiwań, otwarcia się na drugiego człowieka, w pełni poszanowania jego odmienności i jednocześnie nie zapomnienia o tym, aby stanowić samym o sobie.
Czeka nas rok pełen energii i mocy, gdyż suma 20 + 17 daje 37, znowu wiele mocy i światła wynikającego z symboliki tej emanacji, a 17 + 2 = 19 – karma władzy, co oznacza niestety energię w stylu, kto ma rację i kto jest ważniejszy.
W astrologii chińskiej rok 2017 to rok ognistego koguta, znowu żywioł ognia podkreślony, a kogut symbolizuje przecież początek, nadchodzący świt, budzenie się dnia i odejście nocy. Kogut jest także symbolem słonecznym. Pieje tuż przed wschodem słońca. Ale kogut jest też bojowy, odważny, łatwo wznieca agresję. Jest porywczy i pełen zapału. Musi zatem nauczyć się panować nad swoja energią , by wzniecić swoją dobrą naturę podwójnego Słońca, pełni życia i energii i aby ona stała się jego dominującym mottem niosącego wieczne światło radosnej wieści nadchodzącego dnia, zwycięstwo na czasem ciemności. Kogut potrafi być dobry, dba o swoje stado, przynosi pożywienie, chce aby jego rodzina była zadowolona.
Mam więc sporą nadzieję, że tyle światła ochroni świat od najgorszego.
W tym roku Jowisz w znaku Wagi także chroni nas także od eskalacji konfliktu, przynosi szacunek dla wartości wyznawanych przez innych, ułatwia porozumienie, przynosi pokojowe rozwiązania. 10.10 2017 wchodzi do znaku Skorpiona i wtedy już emocje mogą wziąć górę.
Saturn w znaku Strzelca też łagodzi sprawę. Jednak w grudniu wejdzie do znaku swojego władztwa Koziorożca i wtedy już nie odpuści, wzmacniając emocjonalne reagowanie na otaczająca nas rzeczywistość i toczące się wydarzenia.
Pluton w znaku Koziorożcu już od kilku lat tam stoi, podobnie jak Uran w znaku Barana. Jednakże ciąg kwadratur między tymi planetami mamy już za sobą. Nadal jednak jest to konflikt podstawowy pomiędzy władzą a buntem, układ powodujący konflikty, niezadowolenie mas społecznych, zachwianie autorytetów, zamachy, zamieszki, rewolucje, katastrofy, terroryzm, bunt Matki Ziemi objawiający się w powodziach, wybuchach wulkanów, przesuwaniu biegunów i anomalii pogodowych itp.
Na szczęście Saturn w trygonie z Uranem w pierwszej połowie roku oraz w październiku, listopadzie i grudniu będzie łagodził ten wpływ budząc rozsądek i opanowanie. W miesiącach letnich Jowisz w sekstylu z Saturnem wzmocni dążenia pokojowe. Wojna globalna nam na pewno nie grozi. Nadal jednak wiele będzie się działo. Spokoju większego możemy dopiero oczekiwać jak Uran wejdzie do znaku Byka w roku 2018.
Zaćmienia będą w tym roku cztery. Zaćmienie Księżyca będzie 11 lutego i 7 sierpnia, a 26 lutego Słońca oraz najbardziej spektakularne zjawisko astronomiczne w tym roku odbędzie się 21 sierpnia. Będzie to całkowite zaćmienia Słońca widoczne w całej krasie w USA. Wypada ono akurat na Marsie i ascendencie Trampa. Może to być trudny czas dla niego. Powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo, bo nie jest to łatwa konfiguracja. Jeśli chodzi o horoskop USA zaćmienie wypada na Księżycu horoskopu państwa, symbolizującym społeczeństwo, co też nie napawa optymizmem.
Na tej osi Wodnik i Lew wypadają także zaćmienia Księżyca co jeszcze bardziej pokreślą wagę tego układu i podkreśla rolę USA w utrzymaniu światowego pokoju.
Horoskop Putina i Trampa nie przewiduje co prawda wzajemnego konfliktu, każdy z nich jednak będzie dążył do utrzymania swojej pozycji, co może przynieść liberalizacje układu. Horoskop porównawczy Tramp i Putin – mówi o tym, że obaj doceniają swoją siłę i w związku z tym wycofają się na bezpieczne pozycje, będą szukali ugody, sądzę że nastąpi liberalizacja układów między Rosja a USA. Chiny natomiast odnotują wzrost gospodarczy. Dla Angeli Merkel czas nie jest dobry, Pluton rozliczy ją z podjętych decyzji, a Saturn przechodzący przez Marsa nie pozwoli wygrać wyborów. Musi pożegnać się ze sceną polityczną.
Polska
Pluton stojący na MC czyli tzw. celu życiowym Jarosława Kaczyńskiego oznacza niepodzielną władzę, dodatkowo Pluton znajduje się teraz na stelium planet ( układ kilku planet stojących obok siebie w horoskopie III Rzeczypospolitej zaogniając domowa niezgodę gdyż stoi w miejscu odpowiedzialnym za nasze poczucie tożsamości narodowej ). Dodatkowo Uran zmierza do kwadratury z Księżycem symbolizującym naród. Nie widać zatem absolutnie zgody, a wręcz eskalację tego co się dzieje obecnie na naszych oczach.
Przed nami zatem nadal narodowe tarcia, zamieszki, protesty. Póki Pluton stoi w górnym punkcie prezesa PIS-u , ten nie ustąpi ani na jotę. Takie rządy nazywamy Plutokracja od Plutona – planety która odpowiada za totalitaryzm. Uran koniunkcja Słońce w horoskopie Kaczyńskiego wzmaga jego tendencje do władzy, niezależności, niesie bałagan prawny, nieuznawanie racji opozycji, stanowienie samemu o sobie.
Horoskop powstania partii PIS ma się dobrze, partia nadal będzie miała wiele do powiedzenia, rewolucyjny Uran wspiera stelium planet w znaku Bliźniąt. ( świetne polaczenie między horoskopem powstania Pisu a Jarosławem Kaczyńskim, przypadek? Nie sądzę…)
Pluton stojący na osi IC – miejscu najbardziej związanym z poczuciem ojczyźnianego związku z krajem dzieli nas, społeczeństwo pęka, powoduje wrogość i brak więzi. Pluton jednakże obnaża także co, w nas głęboko siedzi. Mówi o tym, co nieuchronne do nas dociera. Planety bowiem idą dalej i w miejscu nie stoją. Pluton potrafi zaszumieć człowiekowi w głowie pieśń o mocy, oby jednak transformacja, którą symbolizuje potoczyła się w pozytywnym, konstruktywnym kierunku.
Nie podpuszczajmy się nawzajem, dajmy spokój nienawiści. Ta droga prowadzi donikąd i jest sprzeczna a z ogólnym trendem Ery Wodnika – ery miłości i pojednania, odejdźmy zatem od szowinizmowi narodowych. Spróbujmy wzniecić w sobie iskrę miłości i pojednania, to tylko może nas uratować i nic innego.
Gdy Uran wejdzie za 3 lata do znaku Byka zatamuje tą negatywną energię. Lecz musimy doczekać tych czasów. Wenus która włada tym znakiem nie dzieli, a łączy, mówi o pokoju, harmonii i miłości, pojednaniu i spokoju, wycisza i uspokaja emocje. W ferworze toczących się sporów pamiętajmy o tym, jak bardzo ważna jest myśl i uczucia które płynną z naszych serc i umysłów. Według zasad fizyki kwantowej, myśl jest energia nie ginie, kumuluje się, spróbujmy zatem wysłać w ten ważny czas, dla nas wszystkim energię, światła, miłości i pokoju. Niech płynna obficie z naszych serc, na przekor obecnej sytuacji, uwierzmy w naszą osobistą moc, o tym także mówi Pluton stojący na osi IC, także odpowiedzialnej za nasze osobiste poczucie mocy, to także oznacza naszą osobistą transformację. Uwierzmy zatem w moc dobra i wejdźmy na wyższy poziom postrzegania rzeczywistości.
Nim zasiądziemy do Wigilijnego stołu warto spojrzeć na niebie i poszukać pierwszej gwiazdy, która kiedyś wskazywała drogę do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa. Chrystus mówił o miłości, także do bliźniego, spróbujmy zatem rozniecić iskrę miłości w naszym sercu, która wypali nienawiść i wzajemne żale by zapłonąć czystym złotym światłem niosącym radość i harmonię.
Szczecin
Trygon Plutona działającego na Marsa w horoskopie miasta stojącym w domu szóstym zapowiada korzyści dla mieszkańców, poprawę jakości życia, zapowiada znaczną poprawę życia w mieście i liczne udogodnienia.
Jowisz stojący w domu dziesiątym zapowiada profity i zapewnia rozwój miasta. Szczecin i jego mieszkańcy mogą liczyć na jego opiekę, raz na 12 lat zdarza się takie przejście. Można oczekiwać profitów i wzrostu notowań.
Przyjazny Jowisz także działa na horoskop prezydenta Piotra Krzystka działając na jego Słońce dobroczynnym trygonem. Uran także go wspiera ułatwiając konstruktywne działanie. Dlatego uda mu się utrzymać obecny dobry kurs. Mimo koniunkcji Saturna z jego Marsem ograniczającego jego działanie, uda mu się przeprowadzić większość planów.
Małgorzata Wadżet-Gardasiewicz
Artykuł ukazał się w Kurierze Szczecińskim 23.12.2016
Ilustracja: Freepik