Nasi Wykładowcy

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami naszych Wykładowców.

Elżbieta Chojnowska-Mettananda


Z wykształcenia mgr inż. chemik. Dyplom inżyniera na Politechnice szczecińskiej w 1968r. Dyplom magistra inż. na Politechnice Śląskiej w 1974r. Pracowała w przemyśle i 20 lat na Politechnice Szczecińskiej na etacie naukowo badawczym oraz 2 lata na Uniwersytecie Szczecińskim jako starszy wykładowca. Wiedzą i umiejętnościami zdobytymi u wybitnych mistrzów i nauczycieli dzieli się ze słuchaczami Ośrodka Szkoleniowego Ostium. Prowadzi Studium Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Certyfikaty i dyplomy…

Czytaj więcej…

Joanna Pawłowicz


Pisarka i dziennikarka, która mieszka i pracuje w Szczecinie. Ukończyła biologię na UAM w Poznaniu i Podyplomowe Dzienne Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała w tygodnikach ogólnopolskich i szczecińskich m.in. „Przegląd Tygodniowy”, „Morze i Ziemia”. Przez wiele lat redagowała i wydawała miesięcznik ekologiczny „Zielona Arka” oraz książeczki edukacyjne dla dzieci. Jest autorką kilku książek m. in. „Życie przez kalkę”, „Lena”, „Taniec z wiatrem”. Współpracuje z miesięcznikiem „Nieznany Świat”, jest członkiem honorowym Krajowego Klubu Reportażu…

Czytaj więcej…

Ewa Widawska


Nazywam się Ewa Widawska, zajmuję się naturoterapią i kuchnią pięciu przemian od roku 2008. Wprowadziłam te zasady do swojego życia z powodu całkowitego rozregulowania organizmu. Medycyna chińska i zioła bardzo mi pomogły w wielu schorzeniach i spowodowały u mnie powrót do równowagi, pozbyłam się już wielu schorzeń i 40 kilogramów ale w dalszym ciągu pracuje nad sobą i swoim ciałem ponieważ uważam, że tylko holistyczne podejście przynosi pozytywne rezultaty…

Czytaj więcej…

Małgorzata Wadżet Gardasiewicz


Astrolog i pisarka, zajmująca się także astrologią karmiczną. Autorka wielu artykułów, prowadzi warsztaty i wykłady, występuje w audycjach radiowych i telewizyjnych. Autorka Kronik Jutra, siedem wcieleń pamięci – wyd. Medium. Bohaterka książki Joanny Pawłowicz Astrologia dotknąć gwiazd,­ wyd. Freja, współautorka filmu dokumentalnego Szczecin – miasto Oriona, oraz dwóch książek: Harmonia Wszechświata w człowieku – wyd. Studio Astropsychologii oraz Opowieści Druida.­ wyd. Zysk i spółka. Twórca wielu autorskich metod: astroustawień astrologicznych, astrologii intuicyjnej, oczyszczenia relacji rodzinnych, pracy z własnymi ograniczeniami i dokonywania pozytywnych zmian.

Jadwiga Mirecka


Posiada wykształcenie przyrodnicze. Ukończone studia na Wydziale Zootechnicznym WSR w Szczecinie. Pracowała zawodowo w Wojewódzkiej Stacji Oceny Zwierząt w Szczecinie, Hortexie i w Pomorskim Towarzystwie Psychotronicznym w Ośrodku Szkoleniowym OSTIUM jako dyrektor. Zainteresowania to wszechświat, ludzie i ich wzajemne relacje. Od dawna zgłębia różne dziedziny psychotroniczne, a szczególnie sztuki mantyczne związane z określeniem miejsca człowieka w świecie i przewidywaniem przyszłości. Prowadziła wykłady w Zamku Książąt Pomorskich i na Targach Sydonia z tematów: Tarota, chiromancji, aniołów i mandali.

Czytaj więcej…

Agnieszka Kasprzak


Arteterapeutka , coach ICF, malarka dusz, tarocistka. Łączy wiedzę duchową z psychologią by leczyć nie tylko umysł, ale i Duszę. Od 15stu lat pracuje z osobami dorosłymi odkrywając każdego dnia jak cudowną i jedyną w swoim rodzaju istotą jest każdy człowiek. Wychodzi z założenia, że jedyną stałą w życiu jest zmiana.

Danuta Zawiszewska


Posiada wykształcenie techniczne. Ukończyła Pomaturalną

Szkołę Techniczną – Wydz. Dróg i Mostów. Pracowała w budownictwie na stanowisku kierowniczym. Początki zainteresowania ezoteryką zaczęły się od poznanian we własnym zakresie zasad działania Feng Shui, wiedzę czerpała z książek i obserwacji praw natury.

Czytaj więcej…

Daria Moszczyńska-Nawrocka


Z wykształcenia socjolog ze specjalnością w reklamie i środkach masowego przekazu. Przez wiele lat zajmowała się promocją zdrowego stylu życia i postaw ekologicznych. Współpracowała z organizacjami ekologicznymi, współtworzyła gazetę „Zielony Rynek”, publikowała artykuły z dziedziny zdrowego stylu życia. Była również członkiem zarządu Fundacji Amar — Pożywienie dla zdrowia.

Aromaterapią zajmuje się od 2007 roku — prowadziła wówczas gabinet masażu i wprowadziła aromaterapię jako uzupełnienie zabiegów. Od tego czasu regularnie korzysta z uroków tej odmiany ziołolecznictwa. Prowadzi wykłady i warsztaty oraz publikuje artykuły z tej dziedziny, popularyzując mało znaną, choć niezwykle piękną i skuteczną dziedzinę terapii naturalnych. W 2012 r. wystąpiła w TVP2 jako ekspert od aromaterapii.

Henryka Andrearczyk


Szczecinianka ur.w 1952r. Z wykształcenia laborant – chemik oraz od 20 lat terapeuta uzależnień. Zawsze pociągały ją tajemnice natury i jej niewidzialne siły. Swoje poszukiwania oparła na literaturze z dziedziny ezoteryki, parapsychologii, psychotroniki, filozofii i fizyki kwantowej. Zafascynowana poznawaniem i odkrywaniem złożoności niewidzialnych zjawisk rozwijała i pogłębiała swoją wiedzę uczestnicząc w wielu kursach w Pomorskim Towarzystwie Psychotronicznym oraz w innych miejscach i miastach.
Ukończone kursy:
Radiestezja – Leokadia Podchorecka /PTP/
Podstawy astrologii – Alma Papsa-Niezabitowska i Jolanta Welter /PTP/
Chiromancja – Jadwiga Mirecka /PTP/
Runy – Joanna Pawłowicz /PTP/ i Tomasz Edmund Drachal
Numerologia – Andrzej Urbański i Małgorzata Brzoza /PTP/
Numerologia – Natasz Czermińska
Numerologia chińska – Jacek Grzegorz Turant
Cyfrologia – Aleksander Sawa
Kalendarz Majów – Jadwiga Zielińska /PTP/ i Hanna Kotwicka
Anioły kabalistyczne – Natasza Czermińska
Feng Shui – Jacek Grzegorz Turant
Uzdrawianie praniczne – metoda mistrza Choa Kok Sui
Kinezjologia Edukacyjna wg metody Denisona
Neurolingwinistyczne Programowanie /NLP/ – Barbara Stawarz
Zostań managerem swojego życia – Sławomir Kruszyński

Monika Grześkowiak


Z wykształcenia jestem filologiem bułgarskim, z zamiłowania – tłumaczem języka rosyjskiego. Moje wieloletnie doświadczenie zawodowe jest dość rozległe i w znacznej mierze oscyluje wokół zagadnień rozwoju osobistego, parapsychologii i terapii naturalnych (tłumaczenia, terapie, konsultacje, sesje relaksacyjne), psychologii i medycyny (tłumaczenia).

Czytaj więcej…

Paweł Łyszczyk


Z wykształcenia jestem geodetą i inżynierem zarządzania procesami budowlanymi, jednak humanistyczna część mojej natury sprawiła, że od ponad 20 lat z zamiłowania wykonuję zawód
tłumacza języka angielskiego.

​Od roku 1999, w wyniku zdarzeń, które zaszły w moim życiu, wszedłem na ścieżkę szeroko rozumianego rozwoju osobistego, poczynając od zainteresowania esencjoterapią wg Andreasa Korte dzięki wspaniałemu człowiekowi, jakim jest Jan Durda i jeszcze tego samego roku kończąc w ośrodku OSTIUM w Szczecinie warsztaty Reiki wg Mikao Usui 1 stopnia u Małgorzaty Borkowskiej, a pół roku później 2 stopnia.

Czytaj więcej…

Marek Sypień


Urodzony w roku psa, byk w astrologii zachodniej, 7 w numerologii zachodniej. Lekarz – specjalista chorób wewnętrznych i chorób serca, medycyna sportowa. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Etyk – Uniwersytet Szczeciński – Wydział Filozofii. Bioetyk – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – Wydział Filozofii Chrześcijańskiej i Wydział Prawa.

Mistrz Praktyki Feng Shui:

 • Akademia Feng Shui we Wrocławiu (2 lata, prof. Zbigniew Królicki)
 • Master Consulting w Warszawie (Anna Sztandera)
 • 3Szkoła Bez Granic w Warszawie (4 lata, studia u Mistrza Jacka Kryga oraz ciągłe warsztaty uzupełniające u Mistrza)

Ukończone:

 • kurs radiestezji (2 stopnie)
 • kurs Reyki (3 stopnie)
 • kurs uzdrawiania pranicznego (3 stopnie)
 • kurs numerologii chińskiej
 • kurs numerologii zachodniej

Ciągła praca w zawodzie lekarza (PAM, PSK2, ordynator oddziałów chorób wewnętrznych, ordynator oddziału wczesnej rehabilitacji w szpitalu uzdrowiskowym, dyrektor w jednym z dużych centrów medycznych w Szczecinie). Obecnie praca w prywatnej służbie zdrowia. Kilkuletni staż jako Mistrz Praktyki Feng Shui.

Mirosław Aleksander Czylek


m-czylekUkończył filozofię w roku 2004 na Uniwersytecie Szczecińskim, studiował również doradztwo psychospołeczne na kierunku socjologia. Od 2010 r. zajmuje się z pasją i sukcesami astrologią.

Uczestnik i współorganizator wielu konferencji i zajęć organizowanych przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne (od 2012) i Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne (2010-2012), m.in. seminariów Johna Frawleya, Piotra Piotrowskiego, Leona Zawadzkiego, Wojciecha Suchomskiego, Erika von Slootena, Rafaela Gil Branda, Roberta von Heerena. Wykładowca na konferencjach astrologicznych Polskiego Towarzystwa Astrologicznego (PTA).

Wieloletni członek zarządu PTA, aktywnie uczestniczący w kreowaniu społeczności astrologicznej w Polsce. Koordynator Bazy Horoskopów PTA, zawierającej ponad 650 kosmogramów. Jeden z administratorów strony internetowej Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, fotograf i autor artykułów. Felietonista czasopisma „Gwiazdy Mówią”, a także twórca bloga astrologicznego Gwiazdologia.

Beata Kołodziej


Doświadczenie naukowe i zawodowe:

 • Z wykształcenia chemik technolog
 • Stopień magistra inżyniera uzyskany na Politechnice Szczecińskiej w 1997 roku
 • Stopień doktora nauk technicznych uzyskany na Politechnice Szczecińskiej w 2008 roku
 • Studia Podyplomowe z Chemii Kosmeceutycznej na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu w latach 2010-2011
 • Pracuje jako nauczyciel akademicki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie

Szkolenia, kursy, warsztaty:

 • Kursy i warsztaty numerologiczne:
 •  W ramach Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu (1998-2000)
 •  Kurs u Nataszy Czarmińskiej (2003)
 •  Kurs w PTP (2017)
 • Inne kursy i szkolenia:
 • Studium Pedagogiczne (1994-1996)
 • Kurs uzdrawiania metodą Silvy (1996)
 • Roczna szkoła masażu leczniczego (2004-2005)
 • Kurs masażu Peloha (2005)
 • Kurs drenażu limfatycznego (2007)
 • Kurs masażu Lomi Lomi Nui (2009)
 • Kurs Aura Soma I, II i III stopnia (2007-2010)
 • Kurs terapii kamertonami (2006)
 • Kursy i warsztaty astrologiczne, runiczne, Tarota i Tarota Kabalistycznego (1998-2016)

Maria Jolanta Augustyn


Mistrzyni Reiki USUI SHIKI RYOHO. Dowiedz się więcej o Wykładowcy (pobierz dokument PDF)

Marek Bożys


Jestem radiestetą kwalifikowanym pierwszego stopnia od 1986 r. Radiestezją interesuję się od dawna. Obecnie prowadzę SEKCJĘ RADIESTEZJI w Pomorskim Towarzystwie Psychotronicznym w Szczecinie, z którym jestem związany od 1984 r.

Marek Łyp


Ukończył studia wyższe w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz przewód doktorski w Białorusi i Ukrainie w zakresie psychologii zakończony w Kijowie doktoratem w tej dziedzinie. Odbył również studia w zakresie homeopatii. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w charakterze wykładowcy psychologii i trenera – również w pracy grupowej i indywidualnej z osobami niepełnosprawnymi. W przeszłości wieloletni współpracownik Studium Negocjacji w Warszawie, Studium Psychotroniki, Europejskiej Akademii Psychologii Humanistycznej, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, wykładowca w Instytucie Psychologii Stosowanej w Warszawie – w kilku ośrodkach regionalnych prowadził wykłady z psychologii osobowości i metod jej poznania, psychologii transpersonalnej, psychologii głębi, hipnologii i interpretacji marzeń sennych. Wykłada w Studium Psychologii Osobowości im. C.G. Junga w Łodzi. Trener Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości i innych renomowanych firm w branży HR. Prowadzi indywidualne konsultacje psychologiczne.